Sörf Tahtası Logo
Ana Sayfa Tab Hakkımızda Tab Başvuru Tab Oylama Tab Juriler Tab Sonuçlar Tab Sponsorlar Tab             
 
 

 
yeni-uyelik
 
Yeni Sayfa 1
 
Başvuru ve Katılım Şartları
 
Kategoriler
  
Değerlendirme Süreci
 
Değerlendirme Kriterleri
 
Organizasyon Takvimi
 
Değerlendirme Süreci
 
Sörf Tahtası Internet Ödülleri değerlendirme süreci.

Sörf Tahtası değerlendirmeleri ve seçim işlemi jüri tarafından 3 aşamada tamamlanacaktır. Final Değerlendirme sürecinde, halkın da katılımı olacaktır (jüri listesi için tıklayınız).

1- Ön Eleme
Başvuru tamamlandıktan sonra, tüm jüri üyelerinin katılımıyla ön eleme işlemi gerçekleşecektir. Ön eleme işleminde, temel kriterleri karşılamayan web siteleri elenecektir.

2- Grup Değerlendirmeleri

Ön elemeyi geçen siteler, belirlenmiş sayıda jüri üyesinden oluşan gruplara dağıtılır. Dağıtımda, her jüri grubuna, belli sayıda kategori değerlendirme için verilecektir. Bu değerlendirmelerin sonucunda, her kategoride en az 5, en çok 10 site kalması hedeflenmektedir.

3- Son Eleme ve Halk Oylaması
Grup değerlendirmelerini geçen siteler, en son olarak, bütün jüri üyelerinin katılacağı bir değerlendirme ile oylanır. Her kategoriden sadece 1 adet site ödüle hak kazanır. İlk 3 site açıklanır. Bu aşamada İnternet kullanıcıları da değerlendirme yapabileceklerdir. Sörf Tahtası web sitesine kayıt olan kullanıcılar, belirttikleri e-posta adresi doğrulandıktan sonra, grup değerlendirmelerini geçip finalist olmaya hak kazanan siteler üzerinde değerlendirme yapabilecektir. Tüm kullanıcıların oylarının ortalaması tüm jüri üyelerinin yanında bir jüri üyesi oyu değerinde sonuca etki edebilecektir.

Bloglar kategorisinde başvuruda bulunulan sitelerin değerlendirmesi, final değerlendirme aşamasında sadece halk oylaması ile gerçekleştirilecektir.

Açıklamalar:
Sponsor olan firmalar ve Medyabim Datacenter veya şube yada çalışanları tarafından hazırlanan web siteleri için Sörf Tahtası Web Ödüllerine aday site başvurusu yapamaz; yapılan başvurular geçerli kabul edilmez.

Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?
Sörf Tahtası Web Ödülleri, üç temel ve yedi yardımcı kriter olmak üzere toplam on kritere göre değerlendirilir. Değerlendirme kriterleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
  
 
Alt Bar
 
Bu site en iyi 32 bit, 1024 x 768 ekran çözünürlüğünde, Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile görüntülenir.
Copyright (c) 2007-2020 Sörf Tahtası Internet Ödülleri. Her hakkı saklıdır.